Péče o tělo

Masér pro sportovní a rekondiční masáže

Akreditováno MŠMT, 150 hodin - připravujeme !!!

Podmínky účasti: věk 18 let, maturitní zkouška, neproblematická osobnost.

Doba platnosti kurzu je: bez omezení, na dobu neurčitou.

Místo konání: teoretická i praktická část se bude konat v našich prostorách.

Organizace kurzu: je rozdělena na teoretickou (výuka, on-line a samostudium) a praktickou část, z pravidla o víkendech po 10 hodinách výuky. Účastník může doložit absolvovanou praxi ze soukromého masérského centra, která je potvrzena a bude započítána ke studiu.

Historie, filozofie, druhy masáží, kontraindikace masáží, pedagogika, komunikace a epidemiologie probíhají on-line studiem a z těchto oborů se poté plní testy.

Anatomie a fyzilogie, psychologie, první pomoc, kožní nemoci, hygiena apod., probíhají klasickou výukou v našich prostorách.

Student kurzu může zaměškat pouze 10% z praktické i teoretické výuky, v případě zameškání více procent poplatek propadá.

Obsah kurzu: historie masérských technik, filozofie, druhy masáží, hygiena a epidemiologie, kontraindikace masáže, kožní nemoci, anatomie a fyziologie dítěte a dospělého jedince. Pomůcky používané v masérské praxi, první pomoc, komunikace, legislativa, masérské hmaty a postupy, psychologie maséra - syndrom vyhoření, možnosti podnikání a další.

Certifikát: absolvent při závěrečné zkoušce musí prokázat teoretické i praktické znalosti. Formou všeobecného testu, anatomického testu, demonstrovat resucitace a základy masáže. Dále musí odevzdat 15xA4 text, který je zaměřený na vybranou masérskou techniku. 

Každý účastník kurzu získává také certifikát z kurzu první pomoci, z kurzu baňkování dle TCLM a z kurzu lávové kameny. Lze také získat další certifikáty z kurzů, v případě dohody studijního týmu.

Cena: 6 800 Kč/osobu


Reflexologie pro začátečníky

Certifikovaný kvalifikační kurz, 3 hodiny

Reflexologie ruky, nohy, ucha nebo zádového svalstva - 3 hodinový kurz. Naučíte se pomocí nauky o bodech/meridiánech, jak správně diagnostikovat zdravotní stav, jak zajistit kondici u jednotlivých orgánů a jak vyladit a z harmonizovat organismus. Tato technika je velice atraktivní, neboť naše ruce jsou nejvíce dostupnou částí lidského těla a proto lze tuto metodu praktikovat co nejčastěji a těšit se tak z pozitivních výsledků. Reflexologie ruky totiž dokáže velice výrazně posílit imunitní systém a mízní oběh v těle. Dokáže také zlepšit obranyschopnost organismu, uvolnit tělo, odstranit stres, nervozitu anebo kompletně odbourat akutní či chronickou bolest. Tato náročná a většinou i velice příjemná technika je vynikajícím impulsem ke spuštění samo-léčebných procesů v těle. Obsah kurzu: historie a původ reflexologie, účinky a pomůcky pro terapeuty, vyšetřovací místa, anatomie ruky a celého systému dle TCLM (tradiční čínské lidové medicíny), komunikace během vyšetřování a aplikace, správný způsob stlačování bodů, práce s body u dětí a seniorů apod.

Certifikát: každý účastník získá po absolvování kurzu osvědčení o ukončení kurzu.

Cena: 1 900 Kč/osobu


Rezervace termínu

Rezervace termínu


Neurorehabilitace pro děti a dospívající

Certifikovaný kvalifikační kurz, 2 hodiny, 6 hodin

Tento kurz je určený primárně pro všechny osoby podnikající v masérské praxi, dále pro rodiče, zdravotníky a i pro pedagogy, kteří mohou svým svěřencům aplikovat terapeutické masáže.

Neurorehabilitace pro děti a dospívající je hlavně určená pro děti ve věku od 8 do 14 let, kteří buďto aktivně sportují anebo mají diagnostikováno ADHD, ADD, LMD, Aspergerův syndrom, autismus anebo jsou hednikepovaní. Speciální masážní tahy pomohou jedinci se zklidnit, příjemně zrelaxovat, protáhnout a zregenerovat svaly a mnoho dalšího.

Forma kurzu: individuální, nutno si na kurz přivést model k masáži ve věku od 8 do 14 let. Nelze masážní tahy demonstrovat na dospělé osobě. Kurz je rozdělen na dvě části na teoretickou část, která probíhá samostudiem skrze on-line studium a na praktickou část (výuka masáže a praktických tahů).

Certifikát: každý účastník kurzu obdrží po absolvování kurzu osvědčení o asbolvování kurzu.

Cena:

  • Zkrácený kurz (4 hodiny): 1 500 Kč/osobu
  • Prodloužený kurz: 2 500 Kč/osobu
  • Model neplatí žádnou částku

Baňkování dle TCLM a Gua Sha

Certifikovaný kvalifikační kurz, 2 hodiny

Baňkování jako takové tvoří základ pro léčebné metody pocházející z tradiční čínské lidové medicíny podobně, jako je akupunktura anebo akupresura. Baňkování se nechá v rámci TCLM kombinovat i s dalšími metodami, jako je třeba Gua Sha, wu then anebo qi gong. Tato metoda pracuje v rámci meridiánových bodů, jenž stabilizují systém těla a dokáží příjemně odbourat jednak rozhození těla, svalů i mysli, tak i sezoní onemocnění.

V tradiční čínské lidové medicíně se využívají baňky anebo také baňkování při bolestech pohybového aparátu, ale i k mírnění vnitřních potíží - i psychických. Účinek baňkování se zvyšuje přikládáním baněk na oblasti meridiánových bodů a následnému pohybu. Každá baňka by měla být přisáta jen určitou dobu, jakmile baňky necháte na místě déle, tak mohou klientům způsobit velké problémy.

Forma kurzu: skupinová, maximální počet účastníků je 6. Kurz je zakončený certifikátem pro baňkování dle TCLM a pro masáž Gua Sha.

Cena: 1 600 Kč/osobu


Rezervace termínu


Rezervace termínuShyiíng masáž - tajemství východu

Certifikovaný kvalifikační kurz, 3 hodiny

S individuálním přístupem profesionálního lektora

Shyíng masáž je tajemná masážní praktika z dalekého východu, která dokáže povzbudit všechny smysly člověka a otevřít tak nový pohled na svět. Tato metoda dokáže nabídnout klientům naprostou pohodu a klid. Shyiíng masáže se praktikují již od roku 4968 př.n.l. a patří mezi ty nejlepší na celé Zemi. Naše škola má jedinečné právo, jako jediná na Zemi tuto moudrost předávat dále. A proto Vám nabízíme certifikovaný kvalifikační kurzy v rozsahu 3 hodin, případně další vzdělávání v rozsahu i celého ročního studia.

Během našeho kurzu se naučíte kompletně pečovat o všechny vlastnosti lidského těla a i duše. V rámci kurzu Vás čeká výuka základů anatomie - vždy na živém modelu, který si každý klient přivádí sám. Model certifikát nezíská, ale díky příplatku se do kurzu může zapojit aktivně a absolvovat tak se svým přítelem či kamarádem kurz také.

Podmínky: nutností je, aby každý účastník kurzu byl již na určitém duševním vývoji. Kurz není určen pro lidi, kteří nejsou schopni akceptovat základní prvky lidského těla. Pokud nejste schopni se dotýkat cizího těla, tak pro Vás rozhodně kurz není vhodný. Tento kurz není vhodné také kupovat jako dárek či podobnou aktivitu, akortá s tím člověka i lektora dostáváte do komunikační bariéry a z kurzu je spíše jen společenské setkání.

Forma kurzu: individuální s vlastním modelem. Kurz začíná ukázkou masážních prostředků a následně probíhá výuka na samotném těle modela. Student má možnost se naučit Shyiíng tahům a stejnojmenému baňkování.

Certifikát: kurz je zakončený certifikátem

Cena: 2 400 Kč/osobu
Rezervace termínuReiki - 1. až 4. stupeň (zasvěcení na dálku)

Certifikovaný kvalifikační kurz, 3 hodiny

Tradiční metoda Reiki je nejuznávanější metodou alternativní medicíny, která spočívá v pokládání dlaní skrze proudící univerzální (Rei) energii (Ki). touto metodou nelze nikomu uškodit anebo způsobit nějaké závažné či drobné onemocnění. Příjemce si na podvědomé úrovni bere přesně tolik energie, kolik potřebuje. Reiki je vhodnou metodou pro každého. K získání schopnosti pracovat s Reiki energií slouží tzv. zasvěcení, kdy dochází k obnovení energetických drah, jenž se nacházejí u každého člověka - podobnou schopnost mají děti do 12 let, teprve později vlivem doby ztrácejí sílu a začíná je ovládat materialismus. Tento systém se využívá i v rámci čínského cvičení "Shyiíngsútry".

Podmínky: tento kurz není omezen ani věkově ani jinou formou. Je o tevřen všem zájemcům, kteří chtějí získat možnost využívat část alternativní medicíny.

Forma kurzu: první až čtvrtý stupeň probíhá formou zasvěcení na dálku. Po předem vybraném čase a datu působí mistr Reiki z Číny na vybranné jedince, kterým předává vnitřní energii.

Certifikát: každý účastník kurzu získá po svém zasvěcení certifikát o splnění podmínek.

Cena kurzu: 1 800 Kč/os./jeden stupeň zasvěcení


Rezervace


Masáž celého těla a zádového komplexu

Certifikovaný kvalifikační kurz, 3 a 4 hodiny

Masáž celého těla je asi tím nejzajímavějším a nelepším zážitkem, který si každý může dopřát v nějakém luxusním a drahém wellness centru, ale proč se nenaučit masážní tahy a neužívat si relaxace doma? Je to tak jednoduché. Stačí si jen zakoupit kurz a přihlásit se na vybraný termín a naučit se zajímavou a velice příjemnou masážní techniku, která je tady od nepaměti.

Během našeho kurzu se naučíte kompletně pečovat o Vaše anebo partnerova záda. V rámci kurzu na Vás čeká výuka základů anatomie - os a musculus, ukázka důležitých cviků na páteř, tlaková masáž páteře, základy baňkování a základy reflexologie. Masáž zad se tak může stát prostředkem, který nám může pomoci se vzepřít nemilosrdnému návalu práce a stresu díky němuž nám často zatuhne trapézový sval. Masáž je řečí doteku, jenž je každému člověku srozumitelná a můžeme jí využít k utišení, odbourání bolesti a i k uklidnění. Lidé si velice často stěžují na bolesti zad, migrény apod., ale nevědí, jak si mohou pomoci a právě proto jsme si pro Vás připravili náš specifikovaný kurz, který je otevřený i široké veřejnosti - nejenom profesionálním masérům, ale i právě Vám.

Forma kurzu: skupinová s min. počtem 4 účastníků a maximálním počtem 6 účastníků. Kurz je rozdělen na teoretickou a praktickou část s nácvikem na účastnících kurzu - nikoliv na modelu. Tento kurz je rozdělen na dvě čáti a to na "masáž zádového komplexu", který trvá 3 hodiny a na "masáž celého těla", který trvá 4 hodiny.

Certifikát: kurz je zakončený certifikátem.

Cena:

  • 1 600 Kč/osobu - Masáž zádového kom.
  • 2 200 Kč/osobu - Masáž celého těla


Rezervace termínuShyiíngsútra - 1. až 4. stupeň

Certifikovaný kvalifikační kurz

Shyiíngsútra je starodávná metoda, která sounáleží k tradiční čínské medicíně. Jedná se o speciální masážní i relaxační metodu starou více jak 6 000 let. Kdysi byla využívaná výhradně jen mezi šlechtou, teprve později se dostala do podvědomí obyčejných lidí. Mistrem se však může stát jen člověk, který skutečně pochopí celou filozofii této metody a sám je na vyšší úrovni lidského bytí. Tuto metodu se mohou vyučovat pouze lidé od 18 let a je rozložena do čtyř stupňů.

1. stupeň: probíhá zasvěcení na dálku, které je rozloženo do celého dne, jenž je předem určen. Během tohoto zasvěcení dochází k otevření energetických drah v celém těle a ukotvení mysli.

2. stupeň: probíhá individuálně v Praze, v našich prostorách. Během hodinového zasvěcení dojde k aktivaci energetických drah v celém těle.

3. stupeň: je rozložen na čtyři konzultace vždy po sedmi až čtrnácti dnech. A to vždy po hodině. Během konzultace se člověk naučí základní rituály, masážní techniky a základy filozofie.

4. stupeň - učitelská úroveň: tento stupeň trvá celkem čtyři konzultace, které jsou rozloženy dle dohody. Student se zde učí základní pravidla pro výuku, filozofii a také rozvinutější formu myšlení.

Bonusy: během studia se student naučí - starodávnou filozofii k používání přírodní energie, rituály meditace, tantrickou meditaci, tantrickou Shyiíng masáž, Aquamasážní techniku a další.

Podmínky: tento kurz je vhodný pro osoby s rozvinutějším myšlením pro tantrické učení, není vhodný pro osoby mladší 18 let.

Forma kurzu: první stupeň je na dálku a další tři stupně jsou formulovány na osobní konzultace.

Certifikát: z každého stupně účastník kurzu získává po ukončení certifikát. Studium je zakončeno 4. stupněm.

Cena kurzu: 12 000 Kč/os./jeden stupeň, konzultace jsou hrazeny zvlášť - 800 Kč/konzultaci.


Rezervace