Základní kurz první pomoci

Vyprodáno

Certifikovaný kvalifikační kurz "Základní kurz první pomoci" seznámí uchazeče opravdu se základními informacemi týkajícími se první pomoci. Díky našemu kurzu budete mít možnost osvojit si základní informace ohledně ošetření drobných a větších ran, krvácení, klíšťata, úrazy hlavy, úrazy hrudníku, zlomeniny, vykloubeniny, infekční onemocnění apod. Budete mít možnost se seznámit s legislativou a vyhláškami, které se vztahují k různému ošetření a také se seznámíte s akutním koronárním syndromem a infarktem myokardu, čímž získáte i náhled o těchto onemocněních a poté Vám přijdou triviální odpovědi Vašich přátel, kteří řeší některé situace tím, že konstatují "asi budu mít z toho infarkt".

Absolvent kurzu je vybaven potřebnými znalostmi a dovednostmi pro život. Díky tomuto kurzu získá rozšířenější znalosti než by například získal v autoškole anebo na pedagogické fakultě.

Určeno pro: civilní osoby, hasiče, policisty, sanitáře, pedagogy, profesionální řidiče a dokonce i pro studenty a děti. Tento kurz není omezen věkem a lze jej transformovat do různých prvků a vytvořit tak i kurzy na míru: urgentní medicína pro hasiče, první pomoc pro policisty, základy první pomoci pro děti a dospívající v rámci výuky občanské výchovy, základy první pomoci pro sanitáře anebo i pro pedagogy.

Délka kurzu: je 6 hodin (z pravidla vždy o víkendech v našem školícím centru, případně i u Vás během pracovních dnů). Pro děti je připravená zkrácená verze v rozsahu 2 hodin.

Certifikát: každý účastník získá certifikát o absolvování školení, certifikát získávají i děti a dospívající.

Stručný obsah kurzu: legislativa, KPR pro laiky, transport pacienta, ošetření drobných poranění, krvácení, úrazy hlavy/břicha/páteře, zlomeniny, vykloubeniny, klíšťata, alergické reakce, infarkt myokardu, akutní koronární syndrom, předávkování léků, aplikace léků, psychologická podpora v rámci mimořádných událostí apod.

Místo konání: u nás ve vzdělávacím centru anebo u Vás, případně prezentace na akci anebo na táboře. 

850,00 Kč

Termíny na kurzy: