Informatika

Základy počítačů

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Jste senior anebo dospělák a neumíte moc či vůbec zacházet s počítačem? Nevadí, u nás se vše potřebné naučíte a dokonce Vás seznámíme i s potencionálním nebezpečím, které na Vás může číhat v rámci internetových stránek. Výuka probíhá nenásilnou formou, dle struktury moderní pedagogiky.

Forma kurzu: skupinový kurz s min. počtem účastníků 3 a maximální počtem účastníků 6 - výuka je vždy v malé skupině. Kurz je zakončen certifikátem.

Pomůcky: na kurz je nutno si přinést svůj počítač (notebook) a další potřebné pomůcky, které uplatníte v rámci výuky - psací potřeby apod.

Kde: v našich přednáškových prostorách.

Cena: 1 500 Kč/osobu (pokud přijdete s kamarádem anebo kamarádkou, tak Vaše cena bude 1 200 Kč/osobu).


Rezervace termínu


Základy webových stránek

Certifikovaný kvalifikační kurz, 6 hodin

Tento kurz je určen všem zájemcům z řad veřejnosti. Pro účast na kurzu není potřeba znát nějaký programovací jazyk, postačí Vám jen umět základy počítačů. Kurz s názevem "Základy webových stránek" je otevřen všem zájemcům od 12 do XX let.

Forma kurzu: skupinový kurz s min. počtem účastníků 5 a maximální počtem účastníků 7. Kurz je zakončen certifikátem a praktickou zkouškou.

Pomůcky: na kurz je nutno si přinést svůj počítač (notebook) a další potřebné pomůcky, které uplatníte v rámci výuky.

Kde: v našich přednáškových prostorách.

Naučíte se vytvářet weby/e-shopy v HTML, DHTML a také v generovatelných stránkách jako je Webnode apod.

Cena:  2 500 Kč/osobu


Rezervace termínuZáklady podnikání a správa E-shopu

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Tento kurz je určen pro všechny jedince, kteří si chtějí založit e-shop a podnikat skrze internet. Ve své podstatě je tento kurz otevřen všem uživatelům a jelikož v našem právním řádu může podnikat i dospívající jedinec, tak je tento kurz opět otevřen i pro dospívající. Kurz je tedy určen pro muže i ženy od 12 do xx let.

Profil: absolvent kurzu je schopen se orientovat v legislativě ČR vztahující se k podnikání, je schopen si vybrat možnost podnikání a založit si e-shop a dále se orientuje v editaci e-shopu. Dokáže si vyřídit základní věci na úřadech.

Certifikát: každý absolvent kurzu získá osvědčení o účasti na kurzu.

Forma: prezenční ve všední den.

Cena: 2 500 Kč/osobu


Rezervace termínu


Odvrácená strana internetu - preventista

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Tento kurz je určen převážně pro všechny pedagogy, kteří vyučují občanskou nauku a informatiku anebo pro primární preventisty, studenty policejních akademií apod. Samozřejmě je vhodný i pro zájemce z řad veřejnosti. Díky tomuto kurzu dostanete náhled na to, že člověk ve své podstatě využívá z internetu jen 4% a zbytek je jen pro velice zkušené uživatele.

Profil: absolvent kurzu je schopen se orientovat v legislativě ČR vztahující se k užívání IT. Dále je schopen rozpoznat primárně patologické jevy, které mohou ovlivnit psychiku uživatele/dítěte. Orientuje se ve struktuře internetu. Zná pojmy, jako Cloud systém, Dark Web, Deep Web, Tood Web a klasický web. Dokáže rozpoznat rozdíl mezi klasickým videem a podprahovým, který může ovlivnit psychiku jedince.

Certifikát: každý absolvent kurzu získává osvědčení o účasti na kurzu.

Cena: 2 500 Kč/osobu (pro firmy, instituce, školy: 800 Kč/osobu).


Rezervace termínuPreventista primárně patologických jevů ve společnosti - sociální sítě

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Tento kurz je vhodný pro pedagogy vyučující informatiku anebo občanskou nauku. Absolvent je schopen pracovat s informacemi na sociálních sítích, dokáže upozorňovat děti a dospívající na potencionální hrozby, dokáže vyhledávat tzv. "fake" účty. Zná pojmy, jako je kyberšikana, kyberstalking, sexting a dokáže komunikovat o sociálních sítích s dospívajícími jedinci. Vytváří pro školu jakýsi ochraný prvek. Absolvent kurzu dokáže také využít Facebookového profilu, jako výukové pomůcky anebo v rámci prevence a kontrolingu, který je velice důležitý, hlavně tedy v rámci rodičů.

Tento kurz je samozřejmě otevřen i rodičům z řad veřejnosti, policistům, studentům a dalším osobám, které projeví zájem o vzdělávání v tomto oboru.

Certifikát: absolvent kurzu získává osvědčení o absolvování.

Cena: 1 800 Kč/osobu (pro firmy, instituce a školy: 600 Kč/osobu - školení ve Vašich prostorách).


Rezervace termínuKurz večerního fotografování Prahy

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Chcete se naučit fotografovat noční Prahu? Netušíte, jak správně nastavit fotoaparát a jaká pravidla je nutné dodržovat? V našem kurzu máte šanci se vše naučit pod rukama profesionálního fotografa s dlouholetou praxí v ČR i v zahraničí. V našem kurzu se naučíte správně exponovat, volit správnou denní dobu a nastavit správně svůj fotoaparát. Náš kurz je otevřený pro začátečníky anebo mírně pokročilé osoby. Stačí mít vhodný fotoaparát - mimo mobilní telefon.

Před fotografováním vám lektor vysvětlí základní pravidla pro samotné fotografování a pro práci na PC. Ukáže a vysvětlí vám, jak dosáhnout výborného výsledku.

Certifikát: absolvent kurzu získává osvědčení o absolvování.

Podmínky: kurz je otevřen pro osoby od 12 do xx let. Osoby mladší 18 let musí být v doprovodu dospělé osoby anebo musí mít podepsaný souhlas o možnosti účastnit se kurzu. Každý účastník musí mít vlastní fotoaparát (s manuálním režimem min. M) s nabitou baterií a stativem. Na kurz je nutné se dostavit včas. Kurz je pořádán při minimálním počtu 5 účastníků.

Rezervace termínu je závazná a nelze termín změnit.

Cena: 1 800 Kč/osobu, 700 Kč/osobu do 15 let.


Rezervace termínuKurz fotografování zvířat v ZOO

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Chcete se naučit fotografovat zvířata v pohybu? Chcete prožít příjemný den s fotoaparátem v ruce a něčemu se naučit? Pokud ano, tak neváhejte a přihlašte se na náš vynikající kurz, kterým Vás provede mladý profesionální fotograf Filip Valenta.

Během kurzu budete mít možnost naučit se nastavovat Váš fotaparát, fotografovat v různých režimech, najít si vynikající místo anebo polohu pro Vaši jedinečnou fotografii.

Cena: 1 500 Kč/os. (v ceně není vstupné do Zoo)


Rezervace termínu


Jak složit a opravit stolní počítač

Certifikovaný kvalifikační kurz, 6 hodin

Tento kurz je vhodný pro všechny zájemce z řad veřejnosti, jelikož zájem zasahuje do několika rovin, tak vzdělávání v tomto kurzu rozdělujeme na dětský kurz a na dospělácký kurz.

Cílem kurzu je: naučit absolventa jednak rozebrat, tak i složit stolní počítač.

Profil: absolvent dokáže rozebrat i složit stolní počítač, dokáže vyhledat chybu, orientuje se v operačních systémech i v hardwaru. Rozezná rozdíl mezi 32 a 64 bitovým systémem. Dokáže vyhledávat vhodné komponenty skrze internetové obchody.

Certifikát: absolvent kurzu i dítě získává osvědčení o absolvování.

Forma: prezenční o víkendech od 09:00 do 15:00.

Součástí ceny: jsou komponenty, které se využijí ve výuce. Absolvent si tedy domu odnáší nejenom certifikát, ale i počítačovou sestavu.

Cena: 9 000 Kč/dospělého a 8 000 Kč/osoby od 10 do 15 let.


Rezervace termínuKurz fotografování pro začátečníky

Certifikovaný kvalifikační kurz, 4 hodiny

Chcete se naučit pracovat s digitální zrcadlovkou anebo s kompaktem? Netušíte, jak správně nastavit určitá rozhraní Vašeho fotoaparátu? Chcete fotografovat jako profesionál? Radi Vám tuto možnost nabídneme. V našem kurzu se zkušeným lektorem se naučíte vše potřebné. Náš kurz je otevřen pro začátečníky, ale i mírně pokročilé osoby. Nebráníme se dokonce ani osobám mladších 15 let. Kurz je oficiálně otevřen všem od 12 do xx let. Během kurzu se naučíte různé úpravy fotografií, vysvětlíme Vám základy o nastavení fotoaparátu, a budete mít možnost se učit přímo v terénu. Kurz je hodně interaktivní a je složen z teorie i s praxe. V případě nepříznivého počasí se bude kurz odehrávat jen v prostorách učebny.

Certifikát: absolvent kurzu získá osvědčení o absolvování.

Podmínky: rezervace termínu je závazná a nelze jí měnit. Na kurz je nutné přijít s vlastním fotoaparátem a minimálně 15 minut před začátkem kurzu.

Obsazenost: kurz je tvořen vždy pro maximální počet 6 osob. V případě, že se kurz nezaplní (min. počet jsou 4 osoby, pokud se kurz nezaplní ani minimálním počtem účastníků, tak se celá výuka přesunuje na následující týden).

Cena: 2 300 Kč/osobu


Rezervace termínuKurz fotografování aktu

Certifikovaný kvalifikační kurz, 2 hodiny

Chcete se naučit fotografovat akt lidského těla? Neváhejte a přijďte na náš kurz, který je otevřený pro páry/přátele anebo pro skupinu. Tento kurz je věkově omezen a je otevřen pro osoby starší 18 let. V rámci našeho kurzu se naučíte fotografovat detaily lidského těla, zaostřovat místa, která musí prostě být vidět a pracovat s grafikou svého fotoaparátu. Není podmínkou mít na kurzu digitální zrcadlovky, ale stačí mít i tzv. "chytrý telefon", který mnohdy pracuje s fotografií lépe než klasické kompakty.

Cena: 3 700 Kč/os. (individuální kurz pro 2 osoby)


Rezervace termínu